Tügim’in kurucu üyeleri, TÜBİTAK tarafından desteklenen Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı (1601) kapsamında bir araya gelmiş, Girişimcilik, Kimya Sanayi, Savunma Sanayii, Denizcilik, Satış ve Pazarlama, Proje Üretme ve Geliştirme, Mekatronik/Mühendislik gibi çeşitli uzmanlık alanları ve iş tecrübelerine sahip uzun yıllar yöneticilik ve liderlik yapmış kişilerdir. Sahip olunan çeşitlilikleriyle bir yandan her iş alanı için özel olan “ayrıştırıcı”, diğer yandan iş başarısı için genel olan “bütünleyici” kısımlarını analiz etmeyi, tecrübe aktarım süreçleri için sistemler kurmayı ve süreçleri takımlar halinde yönetmeyi hedeflemektedirler.

KURUCULAR

Nuri Murat Avcı

Girişimci, Mentor, Koç, Eğitmen, Danışman, Yazar. House of Human (SUM) Koçluk Eğitim Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi. Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği (TÜGİM) Kurucu Başkanı. Association for Coaching (AC) Türkiye 2015-2016 Operasyon Başkanı. International Coach Federation Global Üyesidir.
Hayat Okyanusu ve Profesyonel Koçluk Kitaplarının yazarı, Artı Değer isimli TV programının yapımcısı ve sunucusudur.

Salim Birkan Pabuccu

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra endüstride mühendis ve yönetici olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Metalurji sektörü ve bilişim sektöründe hizmet veren girişimlerini kurmuştur. 2008 yılından beri hibe destekler, ar-ge birimlerinin kurulması ve etkin yönetimi alanlarında danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

NEDA SOYDAN

Kimya sektöründe edindiği 20 senelik profesyonel iş hayatında; inovatif arge ürün fikirleri oluşturma, bu ürünleri pazar odaklı geliştirme, üretim hattına taşıma ve teknik satışa dönüştürme operasyonlarındaki tüm aşamalarda yöneticillik yapmıştır. 2015 yılında Eksoy Kimya Genel Müdür Yardımcılığı'ndan ayrıldıktan sonra türlü uzmanlık alanlarında hizmet veren kurumlara, kurum-içi yenilik ve girişimcilik konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

RUHAN AKIN

1998 yılında başlayan iş hayatına, Perakende ve zincir Mağazacılık sektöründeki yöneticilikleri ile devam etmiştir. 2009 yılından itibaren İK, Müşteri İlişkileri, Satış, Call Center alanındaki uzmanlıklarını verdiği eğitimler ile paylaşmaktadır. ICF ve AC akredite ünvana sahip koçlardan biri olarak sertifikalı koçluk eğitimleri vermekte ve kurumlarda koçluk ve mentorluk sistemi üzerine danışmanlık, koçluk ve mentorluk yapmaktadır.

REMZİ ARTAR

Ar-Ge proje yönetimi, ileri mühendislik yöntem ve araçları geliştirme konularında uzman, takım ve proje yöneticisi. Işık, Yeditepe ve Özyeğin Üniversitelerinde yarı-zamanlı öğretim görevliliği yaptı. Halen FİGES firmasında TÜBİTAK destekli Ar-Ge projeleri yönetmektedir. İleri Mühendislik Teknikleri Mentoru ve Temel Koçluk sertifikasına sahiptir.

Murat Ünver

ODTÜ’deki Fizik eğitiminin ardından, profesyonel hayatta Trans Teknik Büro Sistemleri Ege Bölge Müdürlüğü, Porland Porselen Genel Satış Müdürlüğü gibi üst düzey yöneticilikler sonrasında 2004 senesi ortalarından bu yana eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. 2011 senesinde; T.C. Arel Üniversitesi’nin “Eğiticinin Eğitimi” sertifika programına da katılan ve AB’nde geçerli eğitmenlik sertifikasyonu sahibi olan ÜNVER danışmanlık ve mentorluk faaliyetlerini sürdürmektedir.

RIFAT BURKAY ALAN

Eğitmen, Danışman, Tasarımcı, Girişimci, Mentor. Kamuda 20 yılı aşkın yönetim ve danışmanlık tecrübesini takiben halen İTÜ Denizci Öğretim Görevlisi’dir; Savunma ve Denizcilik AR-GE Projelerinde İnsan Faktörleri Mühendisliği Proje Tasarım Danışmanıdır; Entegre Deniz Sistemleri Tasarım ve Danışmanlık Kuluçka Girişimi sahibidir; İleri Mühendislik Teknikleri Mentoru ve Temel Koçluk sertifikasına sahiptir.

İletİşİm

Address:
Adres: Yenişehir Mah. Battal Gazi Sokak No:2 D:1 Ataşehir/İstanbul

Phone:
0216 337 0164

Email:
[email protected]