tugim-starter-girisimcilik-mentorluk-tubitak-mentoru-startup

Girişimciler ve işletmeler ülkelerin büyümesi ve rekabet güçlerinin artması açısından kilit rol üstlenmektedirler. Özellikle girişimcileri destekleyen inkübatörler de bu kapsamda oluşan organizasyonlar olarak hayati önem taşımaktadırlar. Gerçekleşen uygulamalar ile inkübatörlerin yerel ekonomik kalkınma için birden fazla fayda sağlayan etkin işletme destek mekanizmaları oldukları kanıtlanmıştır.

Bu kapsamda inkübatörlerin uzun vadeli hedefleri; girişimciliği teşvik ederek ekonomik gelişme sağlamanın yanı sıra başarılı işletmeler ve karlı şirketlere dönüşmeyi başarabilen yeni girişimlerin oranını arttırarak bulundukları bölgelerde iş ve istihdam olanakları yaratarak ekonomik refahı yükseltmektir.

Avrupa ülkelerinde başarılı inkübatörler yer aldıkları bölgelerde milyonlarca doğrudan iş yaratmış, ülkelerinin vergi tabanını yükseltmiş, yüzlerce terk edilmiş ticari binayı yeniden kullanıma geçirmiş, yerel işletme altyapılarını geliştirmiş ve iş fikirlerinin ticarileşmesine katkıda bulunmuştur.

Bir işletme inkübatörünün temel amacı; inkübatörden çıktıktan sonra bir diğer ifadeyle mezun olduktan sonra mali açıdan güçlü ve bağımsızlığını sürdürebilecek başarılı firmalar oluşturmaktır.

Söz konusu amaç doğrultusunda inkübatörler hazırladıkları etkin iş ortamı aracılığıyla çoğunlukla mali kaynakları yetersiz, yönetim ve kaynak kullanma bilgileri eksik ve çalışma ağı bulunmayan işletmeleri verdikleri hizmetlerle iyileştirmekte ve geliştirmektedirler.

Bu kapsamda; ofis alanı, ortak ekipman, idari hizmetler ve diğer katma değerli ticaret hizmetler inkübatör tarafından teşvik edilen firmalara sağlanan temel hizmetler arasındadır.

 İşte bu noktada Starters House TÜGİM, İstanbul Anadolu yakasında ki inkübasyon eksikliğine destek vermek üzere kurulmuştur. Ağırlıklı olarak FinTech, Gamification, Aplikasyon, Platform  yazılımlarına destek verecek inkübasyon merkezimiz Ataşehirde hizmetine devam edecektir. 

Girişimciyseniz Müracaat için aşağıdaki linke tıklayın. 
Başvuru Formu

İletİşİm

Address:
Adres: Yenişehir Mah. Battal Gazi Sokak No:2 D:1 Ataşehir/İstanbul

Phone:
0216 337 0164

Email:
[email protected]